Bezpieczne łóżko do sypialni – Jakie wybrać?

Łóżka to najważniejsze meble w sypialni. Ich wybór wcale nie jest tak oczywisty, jakby się wydawało. Wszystko zależy od tego czy planujemy umeblować sypialnie jednoosobową czy też dla dwóch osób, czy jest to sypialnia dziecięca czy może dla pary.

Łóżko do sypialni

Następnym elementem, który warto wziąć pod uwagę przy wyborze łóżka jest możliwość przechowywania. A więc czy potrzebujemy skrzynię na pościel czy też nie. Obecność takiej skrzyni jest bardzo wygodna, jeśli nie mamy gdzie przechowywać pościeli zapasowej, lub też np. w ciągu dnia chcemy schować pościel, by nie pozostawała na widoku.

W takim wypadku w łóżkach pojedynczych idealnie sprawdzi się model Sid, który w zestawie posiada dwie szuflady stanowiące pojemniki na pościel oraz model Penelopa P8, z podnoszonym do góry materacem i specjalną skrzynią na przechowywanie.

W modelach łóżek dwuosobowych, jeśli chodzi o możliwość przechowywania warto zwrócić uwagę na Indirę, oraz system łóżek Bryza BRL, który nie posiada wbudowanego miejsca na pościel, ale można oddzielnie dołączyć do niego szufladę pod łóżko.

Łóżko dwuosobowe do sypialni

Bardzo ciekawa alternatywą są także osobne skrzynie na pościel, które występują w kolorach danych systemów, a które to można postawić całkowicie osobno, jako oddzielny mebel. W tym przypadku wystarczy spojrzeć na Finezję F19 oraz Maximus M33. Możliwości łóżkowych jest naprawdę sporo.

Od prostych kształtów, po bogato zdobione drewniane ramy lub kute metalowe stelaże. Pikowane skórzane zagłówki lub klasyczne drewniane zagłówki. Do wyboru, do kolory, jak to mówi się potocznie. Jednymi słowy: jest w czym wybierać.

 

admin Autor