Bielizna termiczna pod odzież roboczą.

Kiedy szukamy najlepszej bielizny termicznej, powinniśmy sprawdzić uwagę na trzy główne cechy: materiał, kształt i zastosowanie. Najlepszym materiałem, z jakiego może być wykonana bielizna termiczna to taki, który spełnia swoje zadanie pod kątem określonej aktywności i warunków pogodowych, jakie są przewidywane.

Wełna Merino jest często uważana za najlepszy materiał na bieliznę termiczną. Wykonana jest z naturalnego materiału, utrzymuje ciepło, odprowadza nadmiar wilgoci i nie ma problemu z zakładaniem kolejnych warstw. Jest to dobry wybór dla większości działań i jest dostępna w różnych kolorach, dzięki czemu jest niezwykle wszechstronna. Do podstawowych zalet zaliczamy naturalny materiał, uniwersalność, można go nosić bez prania dłużej niż jeden dzień. Z kolei do wad możemy zaliczyć wysoka cena, dla bardzo wrażliwej skóry może być za szorstka.

Jedwab jest kolejnym bardzo popularnym materiałem dla bielizny termicznej. Posiada właściwości, pozwalające na pochłanianie wilgoci i potu. Podobnie jak wełna merino, jest materiałem naturalnym, a przy tym nie tak ciepłym, dlatego idealnie sprawdzi się w przypadków średnio zimnych klimatów. Do podstawowych zalet zaliczamy naturalny materiał, super miękkość na skórze i wygoda. Zaś jeśli chodzi o wady, to przede wszystkim musimy pamiętać o wysokiej cenie i o tym, że często musimy prać taką bieliznę. Wiele modelów bielizny termicznej (zobacz na: https://www.hard-skin.pl/bielizna-159/) dostępnych na rynku, jest produkowanych z tkanin syntetycznych, Zazwyczaj mogą mieć różne zawartości procentowe poliestru z innymi materiałami, takimi jak nylon czy ryon. Podstawową zaletą tkanin syntetycznych jest to, że są tanie i łatwe w utrzymaniu. Jednak mają pewne wady, głównie fakt, że mają tendencję do szybkiego tworzenia brzydkiego zapachu i dlatego często trzeba je prać. Są tanie i łatwe w utrzymaniu. Jednak trzeba często je prać.

Niezależnie od tego, jaki materiał wybierzemy, z jakiego ma być wykonana bielizna termoaktywna, upewnijmy się, że pozwala dobrze wchłonąć wilgoć i zablokować dostanie się jej do kolejnych warstw. Podczas ruchu w niskich temperaturach, nawet w przypadku zwiedzania, wchłonie wilgoć i nie poczujemy chłodu. Szukajmy marek, które oferują właściwości, pochłaniające wilgoć, aby upewnić się, że możemy się pocić. Wilgoć pozostaje z dala od skóry. Temperatura naszego ciała pozostaje stabilna. Bielizna termiczna ma kilka kształtów: długie i krótkie rękawy, mniej lub bardziej dopasowana, z okrągłym lub wysokim dekoltem. Najlepszy kształt dla bielizny termicznej to taki, który przylega do ciała, nie sprawiając, że będziemy czuć się ograniczeni. Workowata warstwa termiczna nie będzie w stanie zatrzymać ciepła i zasadniczo nie zrealizuje swojego celu. Sprawdzi się nie tylko w turystyce, ale także wśród pracowników wielu branż.

admin Autor