Bielizna termiczna pod odzież roboczą

Kiedy szukamy najlepszej bielizny termicznej, powinniśmy sprawdzić uwagę na trzy główne cechy: materiał, kształt i zastosowanie. Najlepszym materiałem, z jakiego może być wykonana bielizna termiczna to taki, który spełnia swoje zadanie pod kątem określonej aktywności i warunków pogodowych, jakie są przewidywane.

Wełna Merinero w bieliźnie termicznej

Wełna Merino jest często uważana za najlepszy materiał na bieliznę termiczną. Wykonana jest z naturalnego materiału, utrzymuje ciepło, odprowadza nadmiar wilgoci i nie ma problemu z zakładaniem kolejnych warstw. Jest to dobry wybór dla większości działań i jest dostępna w różnych kolorach, dzięki czemu jest niezwykle wszechstronna.

Do podstawowych zalet zaliczamy naturalny materiał, uniwersalność, można go nosić bez prania dłużej niż jeden dzień. Z kolei do wad możemy zaliczyć wysoka cena, dla bardzo wrażliwej skóry może być za szorstka.

Jedwabna bielizna termiczna

Jedwab jest kolejnym bardzo popularnym materiałem dla bielizny termicznej. Posiada właściwości, pozwalające na pochłanianie wilgoci i potu. Podobnie jak wełna merino, jest materiałem naturalnym, a przy tym nie tak ciepłym, dlatego idealnie sprawdzi się w przypadków średnio zimnych klimatów.

Do podstawowych zalet zaliczamy naturalny materiał, super miękkość na skórze i wygoda. Zaś jeśli chodzi o wady, to przede wszystkim musimy pamiętać o wysokiej cenie i o tym, że często musimy prać taką bieliznę.

Wiele modeli bielizny

Wiele modelów bielizny termicznej dostępnych na rynku, jest produkowanych z tkanin syntetycznych, Zazwyczaj mogą mieć różne zawartości procentowe poliestru z innymi materiałami, takimi jak nylon czy ryon. Podstawową zaletą tkanin syntetycznych jest to, że są tanie i łatwe w utrzymaniu.

Jednak mają pewne wady, głównie fakt, że mają tendencję do szybkiego tworzenia brzydkiego zapachu i dlatego często trzeba je prać. Są tanie i łatwe w utrzymaniu. Jednak trzeba często je prać.

Odzież robocza i bielizna termoaktywna

Niezależnie od tego, jaki materiał wybierzemy, z jakiego ma być wykonana bielizna termoaktywna, upewnijmy się, że pozwala dobrze wchłonąć wilgoć i zablokować dostanie się jej do kolejnych warstw. Podczas ruchu w niskich temperaturach, nawet w przypadku zwiedzania, wchłonie wilgoć i nie poczujemy chłodu. Szukajmy marek, które oferują właściwości, pochłaniające wilgoć, aby upewnić się, że możemy się pocić.

Bielizna termoaktywna – Wilgoć

Wilgoć pozostaje z dala od skóry. Temperatura naszego ciała pozostaje stabilna. Bielizna termiczna ma kilka kształtów: długie i krótkie rękawy, mniej lub bardziej dopasowana, z okrągłym lub wysokim dekoltem. Najlepszy kształt dla bielizny termicznej to taki, który przylega do ciała, nie sprawiając, że będziemy czuć się ograniczeni.

Workowata warstwa termiczna nie będzie w stanie zatrzymać ciepła i zasadniczo nie zrealizuje swojego celu. Sprawdzi się nie tylko w turystyce, ale także wśród pracowników wielu branż.

Zobacz na: https://naprzelaj.com.pl/30-skarpety

admin Autor