Coś dla zdrowia – laserowe zamykanie naczynek

Laserowe zamykanie naczynek to zabieg, który najczęściej stosuje się w dermatologii estetycznej. Zabieg ten polega na naświetlaniu danego fragmentu ciała promieniem lasera, który obkurcza i zamyka na trwałe naczynka. Dzięki temu z twarzy znikają zaczerwienienia, jednocześnie uzyskuje ona jednolity i zdrowy koloryt.

Czy można usunąć popękane naczynka?

Często zastanawiamy się nad tym, czy można usunąć popękane naczynka, które widoczne są na twarzy. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Otóż tak! Można, a nawet trzeba takie naczynka usunąć. Wystarczy do tego celu bezbolesny zabieg laserowy. A kto ma wskazania do laserowego zamykania naczynek? Widoczne na twarzy naczynia krwionośne noszą miano teleangiektazji. Powstają one na skutek:
– nadmiernej ekspozycji na słońce,
– zbyt częstego korzystania z solarium,
– przebywania zbyt długo na wietrze,
– przebywaniu w pomieszczeniach, gdzie są duże wahania temperatur,
– stosowania sterydów.

Mało kto wie, że pajączki naczyniowe mogą przybrać dość spore rozmiary. Niemniej jednak należy mieć na uwadze to, że istnieje szereg przeciwwskazań, które uniemożliwiają wykonanie takiego zabiegu. Należy do nich:

– ciąża i karmienie piersią,
– nadmierna opalenizna,
– łuszczyca,
– bielactwo,
– padaczka,
– zaburzenia krzepnięcia krwi,
– cukrzyca.

Laserowe zamykanie naczynek – jak wygląda zabieg?

Przed wykonaniem zabiegu laserowego zamykania naczynek (dowiedz się więcej) każdy lekarz zwraca szczególną uwagę na przebarwienia skórne i znamiona, które posiadamy. Ma to ogromne znaczenie w całym procesie leczenia. Zamykanie naczynek Kraków to wprowadzenie danych do komputera, który idealnie dostosuje parametry naświetlenia – wysokość energii, rodzaj filtra, ilość impulsów i wiele innych.

Osoby, które zakwalifikowały się do wykonania tego zabiegu poddawane są najpierw próbie laserowej, która umożliwia dobranie odpowiedniej energii, aby uzyskać jak najlepszy efekt końcowy. Aby laserowe zamykanie naczynek przyniosło oczekiwane efekty należy powtórzyć je do 3 razy w ciągu kilku miesięcy. Wówczas pacjent z pewnością uzyska pożądany efekt końcowy i będzie mógł cieszyć się piękną i idealną skórą twarzy bez przebarwień i popękanych naczynek krwionośnych.

admin Autor