Drink po pracy? Przydatne akcesoria barmańskie

Obecnie taki ciekawie wyglądający bar to nie miejsce powiązane z plakatami taniego piwa i specyficznym zapachem palonych papierosów. Teraz wielu barmanów odrywa się od tego wizerunku, czyli inwestuje w ciekawe akcesoria barmańskie, takie jak ekskluzywnie wyglądający pojemnik do lodu i otwieracze do wina, które nie są jakimiś tam tanimi upominkami reklamowymi od producenta taniego piwa. Te czasy już minęły, a bary muszą się w jakiś sposób wyróżniać, po to by przyciągnąć klientów z klasą i zasobnym portfelem.

Dostępne gadżety dla barmana

Często oznacza to przeganianie klientów, którzy przychodzą chwiejnym krokiem i są nędznie ubrani. Tacy muszą raczej trafiać do tych nędznych barów, bo ich zadowala byle co. Jednym słowem ten bar, w którego przypadku akcesoria barmańskie to chromowany shaker i chromowane otwieracze do wina, to też bary dla tych lepszych klientów, którzy przychodzą głównie w celach towarzyskich.
Teraz normą jest też i to, że te gadżety dla barmana stylistycznie muszą być powiązane z wystrojem danego lokalu. Jednym słowem jeśli ten otwieracz do wina jest chromowany i shaker też, to stoliki powinny mieć nogi z chromowanej stali i dość grube eliptyczne szklane blaty, do których muszą też pasować szklanki i tacki.

Taki wyższy poziom stylistycznego spasowania umeblowania z gadżetami dla barmana to bardzo ważne wyróżnienie jeśli chodzi o bar dla tych lepszych klientów. Oni wybierają dany bar ze względu na styl i ze względu na to, że ich znajomi też tam przychodzą. Wiele znaczy też i to, co dokładnie podają w danym barze, czyli alkohole takie jak wina i wyborne piwa, ale poza nimi liczą się też poczęstunki, czyli coś takiego jak ciasta i ciastka. Te poczęstunki są bardziej typowymi dla restauracji, ale w przypadku barów po części też są normą.

Te akcesoria barmańskie (więcej) zaliczane do tych bardziej stylowych muszą być też powiązanymi z barmanem, który wykonuje swoją pracę niezwykle starannie, czyli porusza się on z gracją, a wino otwiera w taki staranny sposób, czyli tak jak to robią barmani w filmach lub w serialach ukazujących luksusowe bary. Tego typu profesjonalizm w przypadku urodziwego lokalu z klasą jest opcją obowiązkową, bo staranna obsługa też się liczy.

admin Autor