Jak wybrać producenta sprzętu RTV

To pytanie często zadają sobie początkujący przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się już na wybór asortymentu do sprzedaży lub ci, którzy są na rynku od dłuższego czasu, ale chcieliby poszerzyć listę partnerów biznesowych.
Istnieje wiele sposobów, aby znaleźć dostawców hurtowych, na przykład, zażądać certyfikatu (w imieniu klienta) od konkurenta, na tym dokumencie  pojawi się pieczęć swoich dostawców.

Skontaktuj się bezpośrednio z producentem sprzętu elektronicznego

Niektórzy producenci elektroniki (czytaj więcej) sami sprzedają swoje produkty niezależnie od wielkości zakupów, nawet na sztuki, zazwyczaj są to firmy, które niedawno weszły na rynek i nie mają swoich dystrybutorów.

Przy dużej ilości zakupów producenci sprzętu RTV mogą udzielić bardzo dobrego rabatu. Kontakty z działem sprzedaży są łatwe do znalezienia, na oficjalnych stronach internetowych, na opakowaniach samych produktów.

Sprzęt elektroniczny u dystrybutorów

Jeśli nadal nie możesz kupić bezpośrednio od producenta, musisz znaleźć ich dystrybutorów i sprzedawców. Prawie na każdej stronie producenta produktu znajduje się link „gdzie kupić”.

Podążając za tym linkiem, można zazwyczaj zobaczyć listę głównych firm sprzedających produkty producenta oraz ich dane kontaktowe.

Wystawy, targi i konferencje

Innym sposobem na znalezienie dostawcy jest odwiedzenie specjalistycznych wystaw. Metoda ta jest dość skuteczna, ponieważ w jednym miejscu znajduje się wiele firm (producentów, dystrybutorów i dealerów) z danej dziedziny, można łatwo nawiązać kontakt bezpośrednio z przedstawicielem i przetestować oferowany przez niego produkt.

Sieci społecznościowe

Bardzo wielu dostawców korzysta obecnie z dodatkowego kanału sprzedaży – sieci społecznościowych. Należy jednak uważać, ponieważ każdy oszust może założyć stronę w sieci społecznościowej i podać się za wiarygodnego dostawcę. Upewnij się więc, że wcześniej sprawdzisz wszystkie szczegóły dotyczące Twojego potencjalnego partnera biznesowego.

Katalogi

Pomocne w poszukiwaniach mogą być również wszelkiego rodzaju publikacje i zasoby internetowe, takie jak „żółte strony” lub strony internetowe katalogi.

Producenci sprzętu RTV – Rynki hurtowe

Najskuteczniejszym sposobem na znalezienie hurtowników dowolnego formatu są rynki hurtowe. Zwykle mają producentów, dystrybutorów, dealerów i małych hurtowników każdego smaku i koloru.

admin Autor