Ochronna odzież robocza to kluczowa sprawa…

Każda odzież robocza jest zaprojektowana tak, aby chronić pracownika przed różnymi szkodliwymi czynnikami, z którymi dana osoba ma styczność na zajmowanym stanowisku pracy.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Ma ona zapobiegać ewentualnym urazom, skaleczeniom, lub zabezpieczać przed brudem, kurzem oraz pyłem. Odzież robocza oprócz funkcji ochronnej pełni również szereg innych funkcji. Jedną z ważniejszych kwestii, na którą należy zwrócić uwagę, to wytrzymałość stroju, materiału. Nie może się on zużywać już przy pierwszym wykorzystaniu, ani też szybko niszczyć w czasie prania. Materiał powinien być więc najwyższej jakości, wygodny w użytkowaniu.

Pracownik musi czuć się komfortowo. Odpowiednia odzież ochronna musi być dobrze dobrana i dopasowana. Nie może ograniczać ruchów pracownika i przeszkadzać mu w wykonywanej pracy, gdyż wtedy ma ona negatywny wpływ na efektywność, wydajność i jakość wykonywanych zadań.

Sprzęt BHP w firmie

Odzież robocza powinna być również odpowiednio dostosowana do warunków klimatycznych panujących na stanowisku pracy. Inną odzież zakupimy dla pracownika, który pracuję w hali, gdzie panuje wysoka temperatura, a inną pracownikowi pracującemu na mrozie podczas opadów śniegu. odzież robocza-ochronnaW tej sytuacji głównym zadanie ubioru jest ochrona przed zimnem i wilgocią.

Przygotowany odpowiednio sprzęt BHP musi spełniać szereg mniej lub bardziej istotnych funkcji. Najważniejsze jednak jest, aby była prawidłowo dobrana do wymiarów ciała użytkownika dzięki odpowiedniemu systemowi wielkości, uwzględniającemu wzrost, obwód klatki piersiowej i obwód pasa użytkownika. Tego typu produkt ma bowiem pomagać i ułatwiać wykonywaną pracę, a nie przeszkadzać i ograniczać zdolności manualne. Ma ona wpływać na wzrost wydajności pracownika, a nie odwrotnie.

Każda odzież robocza jest zaprojektowana tak, aby chronić pracownika przed różnymi szkodliwymi czynnikami

 

admin Autor