Suplementy i leki na problemy skórne w aptece

Skóra to warstwa zewnętrzna ciała ludzkiego, która chroni organizm przed środowiskiem zewnętrznym, w tym przed chorobotwórczymi drobnoustrojami, zagrażającymi zdrowiu. Ponadto uczestniczy w procesie termoregulacji organizmu, bierze udział w gospodarce wodno-elektrolitowej, tłuszczowej, witaminowej, a także we wchłanianiu niektórych substancji oraz percepcji bodźców ze środowiska zewnętrznego.

Gdzie kupić suplementy diety?

Jest także łącznikiem między organizmem a światem zewnętrznym, to skóra przekazuje informacje o pojawiających się problemach wewnątrz. Jak widać rola skory jest bardzo istotna. Niestety jako warstwa zewnętrzna jest najbardziej narażona na uszczerbki. Przede wszystkim uszkodzenia mechaniczne, a więc wszelkiego rodzaju poparzenia, otarcia, rozcięcia, pęknięcia.

Leki na problemy skórne

Najlepszym ratunkiem w tego typu problemach skórnych będzie zastosowanie maści ochronnych, które pielęgnują i działają łagodząco oraz regenerująco na powstałe urazy, np. Alantandermoline, Sudocrem czy Tribiotic. Następnie wirusy i bakterie atakujące nasz organizm bardzo często nie mogąc się dostać do wnętrza organizmu czynią spustoszenie w obrębie skóry. Efektem tego są np. grzybice, czy stany zapalne skóry.

Leki przeciwgrzybiczne w aptece

Lekarstwem na to może być Agrotiab, który działa przeciwgrzybiczno, przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Nadmiar i niedobór niektórych substancji czy witamin może objawiać się reakcją na skórze, np. wysypką. Warto zatem wzmacniać organizm od środka i dbać o prawidłowe uzupełnianie niezbędnych składników potrzebnych organizmowi do prawidłowego działania.  Doskonale sprawdzą się tu kompleksy witaminowe jak Laboteq Skin, Belissa Intense czy Vitaral.

admin Autor