Świetlne efekty wizualne na estradzie i imprezie tanecznej

Światło i dźwięk tworzą w połączeniu niepowtarzalną atmosferę każdej imprezy. Szczególnie muzyka estradowa zyskuje na atrakcyjności, gdy towarzyszą jej kolorowe refleksy świetlne. Technika cyfrowa umożliwia sterowanie światłem tak, by różnobarwne strumienie światła pulsowały w rytm muzyki. Również na potrzeby prywatnych imprez okolicznościowych przydatne są urządzenia do generowania świetlnych efektów specjalnych.

Jak zapewnić odpowiednie światło na estradzie?

Zespoły muzyczne prezentujące swoje utwory na koncertach wykorzystują różnorodne oświetlenie sceniczne. Przestrzeń estrady wypełniona jest blaskiem żarówek i reflektorów kreujących różne odcienie barw. Laserowe źródła światła wydobywają te części sceny, w których instrumentaliści prezentują w danym momencie swoje partie solowe.

Szczególnie intensywne światło estradowe skierowane jest na wokalistę. Dzięki systemowi sterowników, strumień światła podąża za dynamicznie poruszającym się po scenie piosenkarzem. Oświetlenie sceniczne to nieodłączny element każdego koncertu estradowego.

Każda impreza z muzyką wymaga pomysłowej iluminacji.

Profesjonalny DJ wykorzystuje oświetlenie sceniczne do wydobycia z mroku sali dyskotekowej grup tańczących na parkiecie. Oryginalne efekty uzyskuje poprzez zastosowanie lampy stroboskopowej, emitującej światło w określonej częstotliwości. Wywołuje to wrażenie poruszania się postaci w zwolnionym tempie lub zastyganie w bezruchu. Na dyskotekach stosowana jest też oprawa wizualna z użyciem naświetlaczy LED i światła laserowego.

Efekty świetlne na zabawach prywatnych

Imieniny, urodziny, zabawa sylwestrowa, czy przyjęcie ślubne, nie mogą się odbyć bez tańców. Światło estradowe można wykorzystać także w domu do emitowania zdefiniowanych barw lub efektów strobo. W zależności od charakteru odtwarzanych utworów, odpowiednie oświetlenie wprowadza romantyczny nastrój albo dodatkowo energetyzuje uczestników zabawy.

Organizatorzy domowej imprezy nie muszą mieć szczególnych umiejętności technicznych, bo urządzenia są łatwe w obsłudze a sterowanie nimi jest intuicyjne.

admin Autor