W jakich wnętrzach sprawdzi się mozaika kamienna?

Odpowiednie wykończenie wnętrza jest niezmiernie istotne do późniejszego wygodnego użytkowania. Często obok wygody cenimy sobie również styl i najnowsze trendy mody. Jednym ze sposobów na piękne łazienki i kuchnie jest mozaika kamienna. Warto skorzystać z takiego materiału, jaki jest kamień. Naturalny, elegancko obrobiony z unikalną teksturą, nada Twoim pomieszczeniom elegancji i stylu z innej epoki.

Mozaika kamienna, klasyk wykończeniówki?

Początku mozaiki szukać trzeba w łaźniach starożytnego Rzymu. Już wtedy znane było, ozdabianie mozaikowymi wzorami ścian łaźni, które były dla ówczesnych rzymian bardzo istotne. Funkcjonowały nie tylko jako miejsce kąpieli, ale też ogólnego relaksu, gdzie często zawierało się interesy i spotykało z wpływowymi ludźmi. Obecnie wielu projektantów lubi nawiązywać do kultury starożytności, a jednym z tych akcentów jest właśnie mozaika, płytki, które mają duszę.

Mozaiki – unikalność w każdym calu.

Warto zwrócić uwagę dokładniej na wygląd płytek i to, że każda z nich jest unikalna. Niepowtarzalne naturalne żyły czy struktura kamienia, która została tam zrobiona przez siły tysiąclecia, a nie maszynę. To pozwala dostrzec na Twoich ścianach grę świateł, przypominającą tą z górskich szczytów, a to wszystko na Twoich ścianach. Duża liczba dostępnych na rynku tworzyw mających imitować te naturalne sprawia, że prawdziwe rozwiązania cieszą się coraz większym popytem.

W jaki sposób układać?

Mozaika dekoracyjna to małe płytki, które podklejone są ze sobą siatką. To znacznie ułatwia ich montaż, który wykonuje się bardzo podobnie do klasycznych płytek. Należy pamiętać o wcześniejszym odpowiednim przygotowaniu powierzchni. Zastosuj biały klej, aby nie zostawić widocznych śladów oraz zabezpieczyć się przed późniejszymi wykwitami na płytkach kamiennych. Przy kładzeniu płytki, dokładnie przyciskaj każda część, aby cała płytka była dokładnie i równo przyklejona. Mozaiki kamienne, to doskonały wybór do wykończenia wnętrza, zarówno w stylu nowoczesnym, jak i stylizowanym. Nadaj swojemu wnętrzu ponadczasowego stylu.

Zobacz na: https://salonmarbella.pl/mozaika/

admin Autor