Zapewnienie dobrej odzieży roboczej

Moi znajomi kupili stary poniemiecki dom do totalnego remontu. Zlecili wykonanie całości tych prac firmie zatrudniającej kilku pracowników. Pewnego razu moi przyjaciele zabrali mnie i mojego męża na teren robót, żeby pokazać nam jak to w ogóle wygląda. Wtedy zobaczyliśmy, że ci pracownicy nie mają odzieży roboczej, tylko są ubrani w swoje prywatne stare ubrania.

Firmowa odzież robocza

Wówczas przyszło mi do głowy, że od razu widać klasę tej firmy, a raczej jej brak. Taki pracodawca, który nie dba o bezpieczeństwo swoich pracowników, ich wygodę , bezpieczeństwo i komfort pracy, sam wystawia sobie świadectwo. Skończyły się już czasy, kiedy na każdej budowie widać było pracowników wyglądających tak samo, w starych znoszonych, często dziurawych ubraniach.

Odzież robocza w sklepie internetowym

Obecnie szanująca się firma gwarantuje swoim pracownikom odzież roboczą wysokiej klasy. Są to ubrania uszyte z materiałów mocnych, „oddychających”, wykonane według projektów uwzględniających charakter pracy i zapewniających wygodę w czasie jej wykonywania. Nie ulega wątpliwości, że pracownik podejmujący swoje zadania w stroju niekrępującym ruchów, zapewniającym należyte skoncentrowanie się na podejmowanych czynnościach, jest wydajniejszy i efektywniejszy. Ponadto każdy pracodawca powinien zapewnić swoim pracownikom wykonywanie powierzonych zadań w warunkach zgodnych z bezpieczeństwem i higieną pracy.

 

Pracodawca zapewniający odzież roboczą

Zatem to pracodawca powinien zagwarantować zatrudnianym przez siebie osobom odpowiedni strój roboczy, obuwie ochronne oraz kask (na terenie budowy jest obowiązkowy). Niestety, jak się przekonałam, nie wszyscy właściciele firm budowlano – remontowych biorą sobie do serca takie wymagania.

Z pewnością wypadek przy pracy oraz wielkie odszkodowanie dla pracownika, który zostałby poszkodowany w takim zdarzeniu na skutek niezapewnienia przez szefa odpowiednich warunków pracy, byłby skutecznym sposobem na przekonanie właścicieli firm do zainwestowania w odpowiednią odzież roboczą dla pracowników.

admin Autor